Aktualności-Centrum Onkologii


Podziękowania Drukuj Email
Warszawa 31 marca 2014 roku
Szanowni Państwo,
Jesteśmy zaszczyceni wynikiem głosowania na najbardziej przyjazny pacjentom oddział onkologiczny w 2013 roku, dziękujemy wszystkim głosującym na zespół Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Jest to wielki wyraz uznania dla naszego wielospecjalistycznego zespołu pielęgniarskiego i lekarskiego - onkologów, chirurgów onkologów, radioterapeutów, rehabilitantów, psychoonkologów. Codzienna, niezwykle trudna praca i zaangażowanie naszych wyjątkowych pielęgniarek Kliniki zasługuje na największe wyróżnienie - gdyż to One na codzień tworzą atmosferę przyjazną dla naszych pacjentów.
Więcej…
 
Certyfikat ESMO Drukuj Email

Szanowni Państwo

Miło nam poinformować, że Oddział Medycyny Paliatywnej Kliniki Onkologii i Chorób Wewnętrznych Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie został uhonorowany Certyfikatem ESMO na lata 2014-2016. 

 
Narodowy Instytut Onkologii i Hematologii, Krajowa Sieć Onkologiczna Drukuj Email
  
Narodowy Instytut Onkologii i Hematologii
National Institute of Oncology and Hematology


W artykule przedstawiono projekt utworzenia krajowej sieci onkologicznej w oparciu o wielospecjalistyczne centra onkologii i instytuty, ze szczególnym uwzględnieniem roli i miejsca Narodowego Instytutu Onkologii i Hematologii.

Krajowa sieć onkologiczna
National oncology networkW artykule przedstawiono projekt funkcjonowania krajowej sieci onkologicznej w Polsce w oparciu o standaryzację postępowania diagnostyczno-leczniczego w podmiotach leczniczych certyfikowanych poziomem referencyjności i zakresem kompetencji realizujących świadczenia onkologiczne ze środków publicznych.


  
Odpowiedź Dyrekcji Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie na artykuł, który ukazał się w Gazecie Wyborczej w Dużym Formacie w dniu 13.02.2014 roku pt. „Onkologia nie dla Raka” Drukuj Email
Jest rzeczą niezmiernie przykrą,  czytać - w gazecie trafiającej do setek tysięcy Polaków - tekst napisany z taką dozą negatywnych emocji a jednocześnie zawierający tak wiele nieścisłych informacji wprowadzających czytelnika w błąd. W oparciu o jednostronny i tendencyjny opis próbuje się zbudować fałszywy obraz funkcjonowania i zarządzania Centrum Onkologii-Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie w oparciu o nepotyzm, niszczenie ludzi i bezpodstawne zwolnienia z pracy. Wydźwięk tego artykułu skłania ku przypuszczeniom, że Instytut jest siedliskiem zła, zakłamania, złej woli, celowego działania na szkodę pacjentów. Aż trudno wyobrazić sobie jakie szkody społeczne przynosi taki artykuł i jak bardzo szkodzi poczuciu bezpieczeństwa chorych leczonych, których są setki tysięcy rocznie (320 tysięcy wizyt ambulatoryjnych, 100 tysięcy hospitalizacji, 22 tysięcy zabiegów operacyjnych).
Więcej…
 
Informacja dotycząca Oddziału Badania Bólu i Medycyny Paliatywnej Drukuj Email
W związku z ukazaniem się w mediach szeregu artykułów odnośnie Oddziału Badania Bólu i Medycyny Paliatywnej w których zmiany w Centrum Onkologii-Instytucie interpretowane są jako kolejny news, niosący za sobą niestety olbrzymi niepokój chorych leczonych w Naszym Instytucie chciałbym przekazać informację Pana Prof. dr hab. med. Krzysztofa Warzochy - Dyrektora Centrum Onkologii-Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie przekazywaną zainteresowanym podmiotom.
 

 
Z poważaniem
dr hab. n. med. Zbigniew I. Nowecki
Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa
 
Rejestracja COI Drukuj Email
Szanowni Państwo
W związku z licznymi skargami dotyczącymi zbyt długiego czasu oczekiwania na wejście do gabinetów Przychodni COI na wizytę u naszych specjalistów,  bardzo prosimy o dokonywanie rezerwacji daty i godziny kolejnych planowanych wizyt telefonicznie (pod numerem 22  546 22 22) lub o ile termin kolejnej wizyty w Przychodni jest możliwy do przewidzenia o rejestrację bezpośrednio w gabinecie w trakcie wizyty u lekarza.
Jednocześnie informujemy, że pacjenci zgłaszający się do rejestracji bez wcześniejszej rezerwacji terminu wizyty, będę w miarę możliwości wpisywani na pierwszy wolny termin w danym gabinecie, a więc czas oczekiwania na wizytę może wynosić kilka godzin lub też mogą zostać poproszeni o zgłoszenie się w innym dniu ( w razie braku wolnych miejsc w danym terminie).
 
Dzień Otwartych Drzwi w Centrum Onkologii-Instytucie Drukuj Email
Szanowni Państwo!
Dyrektor Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie serdecznie zaprasza już w najbliższą sobotę 1 lutego 2014r. na Dzień Otwartych Drzwi w Centrum Onkologii-Instytucie, w CENTRUM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW, ul. Roentgena 5.
 W godzinach 9.00-14.00 będą wykonywane bezpłatne badania profilaktyczne, udzielane konsultacje i porady:
- badania cytologiczne (Panie w wieku od 25 do 59 lat, które w ciągu trzech ostatnich lat nie wykonywały profilaktycznej cytologii),
- badania mammograficzne (Panie w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonały profilaktycznej mammografii),
- badanie dermatoskopowe skóry
Więcej…
 
Nagroda specjalana za pionierskie dokonania w dziedzinie restrukturyzacji w służbie zdrowia Drukuj Email
 
Informacja o przeniesieniu rejestracji i punktu pobrań Drukuj Email

Informujemy, że w dniu 31.10.2011r. została przeniesiona rejestracja pacjentów pierwszorazowych z dotychczasowego gabinetu nr. 27 do nowych pomieszczeń znajdujących się w wejściu E. Jeśli zgłaszają się Państwo do nas na pierwszą wizytę prosimy o kierowanie się do wejścia E i po pobraniu numerka oczekiwanie na zaproszenie do założenia historii choroby (po wcześniejszym zapoisaniu się na wizytę do odpowiedniego gabinetu przychodni - najlepiej poprzez rejestrację telefoniczną - 22 546 22 22).

 
Informacja o telefonicznej rejestracji do Przychodni Centrum Onkologii-Instytut Drukuj Email
Szanowni Państwo
Informujemy, że od 25.10.2011 do Przychodni Centrum Onkologii-Instytutu na ul. Roentgena można rejestrować się telefonicznie.
Numer telefonu rejestracji to (22) 546 22 22. Rejestracja jest czynna od godziny 8.00 do 18.00 codziennie od poniedziałku do czwartku, w piątki od 8.00 do 15.30.
Prosimy nie telefonować do gabinetów przychodni. To zaburza pracę lekarzy i naraża innych pacjentów na niepotrzebną stratę czasu.
Jeśli chcą Państwo ustalić termin wizyty kontrolnej prosimy po zgłoszeniu się telefonistki podać numer gabinetu, (ew. nazwisko lekarza, do którego chcą Państwo się zarejestrować) oraz swoje nazwisko i imię,  PESEL lub też numer PID z kontrolki (czyli kartonika, który otrzymali Państwo podczas swojej pierwszej wizyty w Centrum Onkologii). Jeśli rezerwacja zostanie dokonana na 4 dni robocze przed wizytą, dokumentacja medyczna zostanie dostarczona z archiwum do gabinetu przychodni. O ile telefonistka poinformuje Państwa, że należy zgłosić się przed wizytą do rejestracji w celu okazania aktualnego dowodu ubezpieczenia – proszę zgłosić się do Centrum Onkologii nie wcześniej niż 1 godzinę przed zaplanowaną wizytą.
Więcej…
 
Wybór kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie Drukuj Email
W związku z zakończeniem II etapu postępowania konkursowego w sprawie wyboru kandydata na stanowisko Dyrektora Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie i stosownie do przepisów zawartych w Ustawie o instytutach badawczych z dnia 30 kwietnia 2010 r. (Dz.U. Nr 96 poz.618) oraz w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 28 października 2010 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania konkursu na stanowisko dyrektora instytutu badawczego (Dz.U. Nr 215, poz.1412) Rada Naukowa informuje, że w wyniku przeprowadzonego postępowania Komisja Konkursowa dokonała wyboru kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie.
 
Wybranym Kandydatem jest prof. dr hab. n. med. Krzysztof Warzocha.
 
 
Zamówienie badania sprawozdania finansowego w Centrum Onkologii-Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, ul. W. K. Roentgena 5 Drukuj Email
Zamówienie badania sprawozdania finansowego w Centrum Onkologii-Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, ul. W. K. Roentgena 5

Pliki do pobrania

Specyfikacja zamówienia
Załącznik do specyfikacji


->>Wynik postępowania na zamówienie badania sprawozdania finansowego
 
Dłuższe godziny pracy przychodni Drukuj Email
Szanowni Państwo,
Informujemy, że od dnia 3.10.2011r. Przychodnia Centrum Onkologii przy ulicy W.K. Roentgena 5 będzie przyjmowała pacjentów do godziny 19. Dłuższe godziny pracy przychodni będą obowiązywały od poniedziałku do czwartku w następujących gabinetach:
Poniedziałek :
Gabinet 6A – Poradnia Onkologii Klinicznej
Gabinety 29, 30, 8 – Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków
Gabinet 106 – Kliniki Nowotworów Układu Moczowego
Gabinet 25 – Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej

Gabinet 31 - Klinika Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej

Gabinet 33 - Klinika Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej

Gabinet 34 - Klinika Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej
 
Wtorek:
Gabinet 8 – Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich i Kości
Gabinety 25, 26 – Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej
Gabinet 35 – Kliniki Nowotworów Układu Pokarmowego
Gabinet 15 – Kliniki Nowotworów Układu Moczowego

Gabinet 32 - Klinika Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej
Środa :
Gabinet 6A – Poradnia Onkologii Klinicznej
Gabinety 30, 29, 8 – Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków
Gabinet 6 - Kliniki Nowotworów Układu Moczowego
Gabinety 25, 26 – Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej
Gabinet 117 - Kliniki Nowotworów Układu Pokarmowego
Czwartek:
Gabinety 30, 8 – Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków
Gabinet 106 – Kliniki Nowotworów Układu Moczowego
Gabinety 25, 26 – Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej
Gabinet 11 - Kliniki Nowotworów Układu Pokarmowego

Gabinet 32 - Klinika Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej

 
Jednocześnie informujemy, że:
·         Rejestracja Pacjentów czynna będzie do godziny 18:35
·         Punkt Pobrań Krwi czynny będzie do godziny 18:00
·         Badania RTG 19:00
 

 
Nominacja w konkursie "Liderzy zmian w ochronie zdrowia". Drukuj Email
Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie został nominowany w kategorii
„Zarządzanie finansami”  w konkursie pt. "Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia",  organizowanym przez prestiżowe wydawnictwo Wolters Kluwer Polska oraz Uczelnię Łazarskiego. Konkurs dotyczył wyłonienia najlepszych podmiotów medycznych w kraju, promujących najwyższe standardy zarządzania, w szczególności upowszechnianie najlepszych praktyk i rozwiązań dotyczących zarządzania bezpieczeństwem pacjentów, finansami, infrastrukturą i kapitałem ludzkim.

 
Dyplom za zajęcie I miejsca w rankingo "Idealna Klinika 2012 - Onkologia" Drukuj Email
 
Punkt informacyjny dla Pacjentów Drukuj Email
Informujemy, że w Rejestracji Przychodni na Ursynowie uruchomiony został punkt informacyjny dla Pacjentów. Znajduje się on w ostatnim okienku po lewej stronie i jest oznaczony jako "Informacja".
 
Poszanowanie energii elektrycznej poprzez modernizację istniejącego oświetlenia dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Drukuj Email
piątek, 04 stycznia 2013 13:55
 
System elektronicznej obsługi kolejki Drukuj Email
Informujemy, że od dnia 17-09-2010r. uruchomiony został system elektronicznej obsługi kolejki do Rejestracji pacjentów w Przychodni Centrum Onkologii na Ursynowie. Abu zostać zarejestrowanym na wizytę lekarską należy pobrać bilet z numerkiem do Rejestracji z automatu znajdującego się w holu głównym Przychodni.
 
List Intencyjny Drukuj Email

Szanowni Państwo
 

Mamy zaszczyt poinformować, że Dyrektorzy Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie, Hematologii i Transfuzjologii oraz Instytutu Kardiologii im. m. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w osobach Pana Prof. Dr hab. n. med. Krzysztofa Warzochy oraz Pana Prof. Dr hab. n. med. Witolda Rużyłło w dniu 17.12.12 podpisali List Intencyjny którego celem jest rozpoczęcie współpracy interdyscyplinarnej w zakresie kardioonkologii.

Treść Listu Intencyjnego podpisanego przez Dyrektorów powyższych Instytutów do pobrania poniżej.


 

 List Intencyjny:

 

 
Uroczysta Sesja Naukowa VI Mazowieckich Spotkań Onkologicznych z okazji Jubileuszu 80-lecia otwarcia Instytutu Radowego w Warszawie Drukuj Email

 
W dniu 30 listopada, w Auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, odbyła się Uroczysta Sesja Naukowa VI Mazowieckich Spotkań Onkologicznych z okazji Jubileuszu 80-lecia otwarcia Instytutu Radowego w Warszawie. Wzięli w niej udział m.in. JM Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Marek Krawczyk, wiceminister zdrowia Aleksander Sopliński, posłanka Małgorzata Kidawa-Błońska, dyrektorzy i przedstawiciele ośrodków onkologicznych z całej Polski, dawni i obecni pracownicy.
Uroczystość otworzył dyrektor Centrum Onkologii – Instytutu prof. Krzysztof Warzocha. JM Rektor w swoim wystąpieniu przedstawił rolę wybitnych przedstawicieli Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warszawskiego w powstawaniu Instytutu. Wręczył też prof. Warzosze Medal Tytusa Chałubińskiego. Prezes Towarzystwa Lekarskiego Warszawskiego prof. Jerzy Jurkiewicz przekazał Medal Augusta Ferdynanda Wolffa. Gronu zasłużonych pracowników wręczono wysokie odznaczenia państwowe. Następnie wygłoszono referaty przedstawiające historię oraz stan obecny i osiągnięcia naukowe i kliniczne Centrum Onkologii. W kuluarach odbyła się prezentacja plakatowa. Uczestnicy Sesji otrzymali książkę „Materiały do historii Instytutu Radowego i Instytutu Onkologii”.
Więcej…
 
Specjaliści z warszawskiego Centrum Onkologii biorą aktywny udział w edukacji dotyczącej nowotworów układu moczowo-płciowego w ramach Tygodnia Urologii organizowanego przez Polskie i Europejskie Towarzystwo Urologiczne… Drukuj Email
Dr Roman Sosnowski, urolog z Kliniki Nowotworów Układu Moczowego w czasie wywiadu w Polskim Radio
Tydzień Urologii (ang. Urology Week) orgaznizowany przez Europejskie Towarzystwa Urologiczne wraz z wieloma instytucjami na terenie całej Europy to szczególny czas zwrócenia uwagi na problemy chorób urologicznych. W tym roku specjaliści z warszawskiego Centrum Onkologii – Instytut (COI) wzięli aktywny udział w wielu działaniach związanych głównie z edukacją dotyczącą nowotworów układu moczowo-płciowego.
Jednym z ważniejszych wydarzeń była sesja edukacyjna skierowana do społeczeństwa zatytułowana „Jeśli zadbam …to wygram” zorganizowana przez dr Roman Sosnowskiego, urologa z Kliniki Nowotworów Układu Moczowego COI, która odbyła się we wrześniu, w czasie 42 Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego w Łodzi.  Celem spotkania edukacyjnego było zaproszenie do wspólnej dyskusji organizacje i programy edukacyjne działające w Polsce i zajmujące się świadomością zdrowotna w zakresie uro-onkologii.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3
Biuletyn Informacji Puplicznej
Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
Copyright (c) COI 2007